Marchese Antinori Tenuta Montenisa Brut Rose 75cl giftbox

Marchese Antinori Tenuta Montenisa Brut Rose 75cl giftbox

Itaalia

Piemonte

Marchesi Antinori S.r.l.

75cl

8001935009900

12.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Roosa

Kuiv

,

7 - 9 °C

6

Iseloomustus

Antinori perekonna kogemuse ja kõrge kvaliteedilise viinamarjakasvatuse koosmõjul loodud Franciacorta „klassikud” – Marchese Antinori Cuvée Royale, Rosé ja Blanc de Blancs – on toodetud Chardonnay, Pinot Nero ja Pinot Bianco viinamarjadest. Montenisa mõis asub Calino aleviku ümber, Iseo järve lähedal, Franciacorta apellatsiooni südames.
Marchese Antinori Franciacorta Tenuta Montenisa Rose 100% Pinot Noir viinamarjast. Marjad korjatakse käsitsi ja pressitakse koheselt. Virret kääritatakse kontrollitud temperatuuril roostevabast terasest mahutites. Teine kääritamine toimub pudelis, kus vein seisab settel veel pikka aega.
Värvuselt sibulakoore tooni, kreemja ning elegantse ja püsiva mulliga. Aroomis on tunda Pinot Noiri eksimatut iseloomu ning kuivatatud metsalillede lõhna. Maitsed on värsked ja täiuslikus tasakaalus struktuuriga.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ideaalne kaaslane koorikloomadega, metslinnulihaga ning valge lihaga. Oma mitmekülgsuse tõttu pakub huvitava elamuse ka marjamagustoitude ning ka mõru šokolaadiga.
Veini ideaalne serveerimistemperatuur on vahemikus 7–9°C.


Lisainfo

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/

Mine e-poodi