Castello della Sala Bramito Umbria IGT 75cl

Castello della Sala Bramito Umbria IGT 75cl

Itaalia

Umbria

Marchesi Antinori S.r.l.

75cl

8001935650102

12.5% vol

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Valge

Kuiv

Kergelt täidlane

10 - 12 °C

6

Iseloomustus

Bramito della Sala viinamarjad kasvavad Castello della Sala keskaegset lossi ümbritsevates viinamarjaistandustes. Viinamarjasort, mis sellel pinnasel suurepäraselt õitseb, on Chardonnay. Viinamarjaistandused asuvad savistel fossiilsete lademete rohketel muldadel, mis annavad veinile mineraalsuse ja elegantsi. Bramito della Sala esimene aastakäik tuli välja 1994. aastal.
Pärast korjet viiakse viinamarjad koheselt keldrisse, need puhastatakse ja purustatakse õrnalt. Maitsete parandamiseks ja viinamarjasordi aromaatse profiili ekstraheerimiseks jahutati virre ja kestad temperatuurini 10 °C. Pärast klarifikatsiooni roostevabast terasest vaatides käsitleti erinevaid partiisid eraldi; osa läks tamme- ja osa roostevabast terasest vaatidesse, kus toimus kontrollitud temperatuuril esmane fermentatsioon 16-18 °C; ainult tammes kääritatud partiid läbisid lisaks malolaktilise fermentatsiooni. Seejärel vein segati ja villiti pudelitesse.
Bramito della Sala on särava, intensiivse õlgkollase värvusega. Aroomis domineerivad valgete lillede ja kummeli noodid, mida saadavad kuldsed õunad ja vanilje nüanss. Maitse on värske ja väljendab ehedalt Chardonnay´le iseloomulikku karakterit.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib suurepäraselt nautimiseks koos mereandidega, kalaga, köögiviljadega. Samuti külmade lihalõikudega ja praetud toitudega.

Kala
Linnuliha
Mereannid
Suupisted
Värsked juustud

Lisainfo

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/

Mine e-poodi