Tormaresca Calafuria Rosato Salento IGT 75cl

Tormaresca Calafuria Rosato Salento IGT 75cl

Itaalia

Puglia

Marchesi Antinori S.r.l.

75cl

8026530000480

12.5% vol

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Roosa

Kuiv

Kergelt täidlane

10 - 12 °C

6

Iseloomustus

Masseria Maime mõis asub Ülem-Salento ühes kaunimas piirkonnas, San Pietro Vernotico linna lähistel Brindisi provintsis. Kinnistu ulatub piki rannajoont, moodustades ainulaadse viinamarjaistanduste piirkonna, mis asub metsamaade ja aasade vahel, ulatudes nii kaugele, kui silm ulatub kuni merre sulandumiseni. Kõige levinumad kasvatatavad viinamarjasordid on Negroamaro, Primitivo, Chardonnay ja Cabernet Sauvignon.
Calafuriat toodetakse viinamarjaistandustest, mis ulatuvad piki Aadria mere rannikut. Selle nimi pärineb ühest Apuulia poolsaare enam kui 700-st lahest. Piirkonnal on pikad traditsioonid Negroamarost valmistatud roosade veinide valmistamisel. Calafuria on õrn, meeldivalt puuviljane, aimatavalt soolane ja hästi ümar rose, mis peegeldab oma koduterritooriumi Salento aroome ja värve.
Kohe pärast korjet eemaldati viinamarja varred ja pressiti õrnalt. Virre viidi kontrollitud temperatuuriga roostevabast terasest vaatidesse (temperatuuril 12 °C), et soodustada virde loomulikku selginemist. Alkohoolne kääritamine toimus temperatuuril 16 °C, et säilitada ja tugevdada aromaatseid ühendeid. Seejärel lasti veinil lühikese aja jooksul roostevabast terasest mahutites settel laagerduda, millele järgnes pudelitesse villimine ja müüki paiskamine.
Calafurial on õrn kahvaturoosa värv. Aroomis domineerivad puuviljased ja tsitruselised (roosa greibi) noodid, apelsiniõied koos õrnade jasmiini- ja pärnaõie nootidega. Maitse on meeldivalt värske, suurepärase aroomipüsivuse ja õrna soolase noodiga lõppakordis.
Calafuria on Itaalia esimene kahvatu rose nagu Provence´i oma, vallandades esmalt kriitika ja hiljem jäljendamise. Calafuria ajastu jätkub!
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Koorikloomad, köögiviljaroad, grillitud ja küpsetatud kala, vahemerepärased kalaroad, valge liha.

Grill
Kala
Mereannid
Suupisted

Lisainfo

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/

Mine e-poodi