Chapoutier Marius Syrah Grenache 75cl

Chapoutier Marius Syrah Grenache 75cl

Prantsusmaa

Languedoc-Roussillon

Maison M.Chapoutier

75cl

3391180022614

13.5% vol

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

,

10 - 12 °C

6

Iseloomustus

Vein on hingelt ja sisult “rhoonlane”, nagu veinimeister-omanik Michel Chapoutier ise. Rhone oru tunnusmarjad Grenache ja Syrah annavad Languedoc-Roussillioni päikeselises kliimas küpse, parajalt jõulise ja magus-vürtsika loomu ning sametise marjapargiga veini, pungil tumedaid marju. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Veise carpaccio, lambalihast kebab või karree rosmariiniga, peedi-kitsejuustu-tüümiani küpsetis, pajaroad seentega, suitsu- ja grill-liha piprakastmes.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja koduleht: https://www.chapoutier.com/en/


Auhinnad

ESA Aasta Vein 2021 - Pronksmedal - 2018 aastakäik

Mine e-poodi