Chapoutier Tournon Landsborough Riesling 75cl

Chapoutier Tournon Landsborough Riesling 75cl

Austraalia

Landsborough

Maison M.Chapoutier

75cl

9327967005130

13.5% vol

Geograafilise tähisega vein

Valge

Kuiv

Täidlane

8 - 10 °C

6

Iseloomustus

Värvuselt kahvatu kuldkollane vein. Aroomis tunda kombinatsiooni pirnist, ananassist, küpsest sidrunist ning jasmiinist. Maitselt on see vein rikkalik ja intensiivne, õrnalt tunda puuviljasust, millele järgneb pikk mineraalsus.
Aimatavad õrnad vihjed petrooleumile.
Viinamarjad on käsitsi korjatud märtsi alguses. Vein on laagerdunud terasvabast vaatides 6-8 kuud.

Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib ideaalselt mereanni valiku, austrite ja laagerdunud juustude kõrvale.
Veinil on arengupotentsiaali 3-6 aastat

Kala
Linnuliha
Vürtsikas

Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja koduleht: https://www.chapoutier.com/en/

Mine e-poodi