Chapoutier Bila Haut Occultum Lapidem Red 75cl

Chapoutier Bila Haut Occultum Lapidem Red 75cl

Prantsusmaa

Cotes du Roussillon

Maison M.Chapoutier

75cl

3391180013179

14.5% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

, ,

17 - 18 °C

6

Iseloomustus

Värvuselt tume granaatõuna punane vein. Aroomis tunda kriidisust ja nahksust, millele järgneb intensiivne piprasus ja tumedad marjad. Maitse on rikkalik ja mahlane, pehmete tanniinide ja meeldiva värskusega.
Käsitsi korjatud viinamarjad Latour de France väikestest küladest. Pooled viinamarjad on laagerdunud betoonist vaatides ning teised tammevaatides.

Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Veini on soovitatav dekanteerida.
Veinil on arengupotentsiaali 5-10 aastat.


Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja koduleht: https://www.chapoutier.com/en/


Auhinnad

James Suckling - 91 punkti

Mine e-poodi