Chapoutier Marius Marsanne 75cl

Chapoutier Marius Marsanne 75cl

Prantsusmaa

Rhone Valley

Maison M.Chapoutier

75cl

3391180017320

12.0% vol

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Valge

Kuiv

Täidlane

10 - 11 °C

6

Iseloomustus

Värvuselt kahvatu kollane rohelise alatooniga. Aroomis võib tunda tsitruseid, vihjetega greibile ning samuti täidlaseid puuvilju. Maitselt värske ja samas täidlane ning kreemine, justkui õline vein. Aroomis võib tunda ka vihjeid fenkolile.
Vein on valmistatud 100% Marsanne viinamarjadest ja vein on laagerdunud settel 6-7 kuud terasvabast vaatides.

Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib ideaalselt võiste ja kreemiste kastete ning küpsetatud juurviljade kõrvale.
Veinil on arengupotentsiaali 2-3 aastat

Kala
Linnuliha
Vürtsikas

Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja koduleht: https://www.chapoutier.com/en/


Auhinnad

2024 ESA Aasta Vein - Pronksmedal (2022 aastakäik)

Mine e-poodi