Tommasi Amarone 120 Anniversary 75cl giftbox

Tommasi Amarone 120 Anniversary 75cl giftbox

Itaalia

Valpolicella Classico Superiore

Tommasi Viticoltori

75cl

8004645408124

15.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

, ,

18 - 20 °C

6

Iseloomustus

2022. aastal tähistas Tommasi oma väärikat 120. sünnipäeva. Selle tähistamiseks anti välja Limited Edition Amarone 2017 Vintage, eksklusiivse portselanist etiketiga. Etiketi ja kinkekarbi on kujundanud Seletti – popkunstile orienteeritud, loominguline ja revolutsioonilise puudutusega tuntud Itaalia disainifirma. Tommasi Amarone Limited Editionis on kokku saanud kaks ajaloolist Itaalia pereettevõtet – üks ekstsentriline, teine traditsioonitruu.
Tegemist on väga limiteeritud kogusega! Iga pudel on nummerdatud.

Värvuselt sügavpunase tooniga. Vein on aroomilt väga küps, rikkalik ja soe, kontsentreeritud. Domineerivad metsamarjad, ploomid, rosinad, millele sekundeerivad tubakale, nahale ja isegi eukalüptile viitavad noodid. Aroom ja maitse avalduvad kiht-kihilt, antud veini soovitame dekanteerida või lasta pikemalt hingata. Järelmaitse on tugeva struktuuriga, täidlane, küps ja kergelt liköörne ning sametine. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ideaalne kaaslane nooblitele liharoogadele, pikalt küpsenud juustudele või siis lihtsalt nautimiseks ja lõõgastumiseks.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

Tommasi on Veneto piirkonna juhtivaid veinitootjaid ja nende perekond on seal veini valmistanud aastast 1902. Nende esivanemate tillukesest veiniaiast Valpolicella Classico alal, on tänaseks välja kasvanud väiksemat sorti veiniimpeerium viinapuuaedade ja veinimõisatega erinevates Itaalia piirkondades – Põhja-Itaalias Venetos ja Lombardias, Toskaanas Maremmas ja kuulsas Montalcinos ning Lõuna-Itaalias Puglias.
Kõike seda juhib Tommaside neljas põlvkond ja veinivalmistamisse on kaasatud koguni 9 liiget, mis iseloomustab pereettevõtte pikaajalisi traditsioone ja tugevust.

Tootja koduleht: http://www.tommasiwine.it/

Mine e-poodi