Tenuta Guado al Tasso Cont’Ugo Bolgheri 75cl

Tenuta Guado al Tasso Cont’Ugo Bolgheri 75cl

Itaalia

Bolgheri

Marchesi Antinori S.r.l.

75cl

8001935005575

14.5% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

16 - 18 °C

6

Iseloomustus

Cont’Ugo toodetakse 100% Merlot viinamarjadest, et tõlgendada Bolgheri territooriumi uuest vaatenurgast. Viinamarjaistandused, mis asuvad 45–60 meetri kõrgusel merepinnast on valdavalt alluviaalset päritolu savimuldadest. Need annavad Cont’Ugole sügavuse ja komplekssuse, säilitades samal ajal Merlot viinamarjasordile omase iseloomuliku aroomi ja rikkalikkuse.
Pärast viinamarjade käsitsi korjet ja hoolikat sorteerimist viiakse marjad kontrollitud temperatuuriga roostevabast terasest tankidesse, kus toimub esmane kääritamine umbes 20 päeva. Käärimistemperatuure juhitakse viinamarjade küpsusastme põhjal: madalamaid temperatuure rakendatakse aromaatsuse ning värskuse säilitamiseks ja suurendamiseks, kõrgemaid temperatuure (kuni 30 °C) aga fenoolühendite ekstraheerimiseks ja struktuuri parandamiseks. Erinevad partiid jagatakse seejärel ära vastavalt nende individuaalsetele omadustele ning seejärel viiakse vein tammevaatidesse umbes kolmeks kuuks. Siis parimad partiid segatakse ning pannakse uuesti tagasi vaatidesse küpsema 12 kuuks. Cont’Ugo lastakse veel pudelis laagerduda 3 kuud, enne kui see müüki paisatakse.
Cont’Ugo on intensiivse rubiinpunase värvitooniga. Aroomis on väikeste küpsete punaste puuviljade intensiivsed aroomid, mida saadavad värsked balsamico noodid. Maitses on sametine ja meeldivalt puuviljane. Veinil on suurepärane püsiv maitserikkus.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib suurepäraselt erinevate liharoogadega, hautistega, metsloomalihast valmistatud roogadega. Samuti küpsete juustudega ja rikkalike lihakastmes pastaroogadega.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

Guado al Tasso mõis asub väikeses, kuid mainekas Bolgheri apellatsioonis Toscana rannikul, umbes 100 kilomeetrit Firenze linnast edelas. Sellel apellatsioonil on suhteliselt lühike ajalugu (loodi 1994. aastal), kuid võib kiidelda juba üleilmse kuulsusega rahvusvahelisel areenil. Kinnistu pindala on umbes 320 hektarit ja seda ümbritsevad mäed, mis on oma erilise geograafilise kuju poolest tuntud kui Bolgheri amfiteater. Guado al Tasso viinamarjaistandused koosnevad peamiselt Cabernet Sauvignonist, Merlot’st, Syrah’st, Cabernet Francist, Petit Verdot’st ja Vermentinost. Viimast kasvatati nii valgete kui ka punaste sortidena. Viinamarjad naudivad sealset pehmet kliimat tänu lähedalasuvale Vahemerele, pidevad tuuled leevendavad suvist kuumust ning talv teeb taeva selgeks, säilitades päikesevalguse.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/

Mine e-poodi