Silk & Spice Spice Road 75cl

Silk & Spice Spice Road 75cl

Portugal

Sogrape Vinhos S.A.

75cl

5601012008579

13.5% vol

Vein

Punane

Poolkuiv

Täidlane

16 - 18 °C

6

Iseloomustus

Silk & Spice Spice Road on rubiinpunase värvusega vein. Aroom on üsna intensiivne, tunda küpseid tumedaid puuvilju, musta šokolaadi vürtsikate nootidega. Maitselt täidlane ja rikkaliku tekstuuriga, kus vürtsikus, tanniinid ja happesus on heas tasakaalus. Pika ja kauakestva järelmaitsega. Vein on osaliselt laagerdunud Ameerika ja Prantsuse tammevaatides.
Silk & Spice Spice Road on gluteenivaba, sobilik veganitele ja taimetoitlastele.
Sisaldab sulfiteid.
Pudeli etiketil on kujutatud 15. sajandi Bengali lahte, suurima strateegilise tähtsusega lahte maailmas nn Aasia väravat, mis eraldab Lõuna- ja Kagu-Aasiat. Merekompassi ja karavelliga soovitakse rõhutada ja tunnustada maadeavastaja Vasco da Gama ning teiste meremeeste ajaloolist seost Silk & Spice veiniga. On ju vein oma nime saanud just nimelt 16. sajandi kaubandustee “Silk, Spice & Incense Route” järgi Euroopa ja Aasia vahel, kus kaubeldi selliste vürtsidega nagu muskaatpähkel, kaneel, nelk ja pipar. Paljusid neid maitseid ja aroome saab tunda ka selles veinis.


Tarbimissoovitus

Väga gastronoomiline vein, mis sobib väga paljude toitudega, parim kooslus on erinevate lihade ja grillroogadega, samuti tugevate juustude kõrvale.

Grill
Ulukiliha

Lisainfo

Sogrape ajalugu ulatub 1942. aastasse, asutajaks ja loojaks Fernando van Zeller Guedes. Tänapäeval juhib ettevõtet kolmas põlvkond, omades umbes 1200 hektari suurusel maalapil viinamarjaistandusi Portugali peamistes viinamarjakasvatus piirkondades ning samuti ka Argentiinas, Tšiilis ja Uus-Meremaal. Prestiizikas ja uuenduslik pereettevõte on keskendunud kvaliteetsete Portugali veinibrändide valmistamisele ja arendamisele kogu maailmas. Sogrape on „Wine in Moderation” aktiivne liige ja vastab maailma kõrgeimate kvaliteedi- ja toiduohutuse standarditele.

Tootja koduleht: http://www.sograpevinhos.eu

Mine e-poodi