Gosset Extra Brut Champagne 75cl

Gosset Extra Brut Champagne 75cl

Prantsusmaa

Champagne

Champagne Gosset S.A.

75cl

3353210019995

12.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Valge

Kuiv

Kerge

6 - 8 °C

6

Iseloomustus

Vähemalt 36 kuud pudeli kääritust ning malolaktilise fermentatsiooni mittekasutamine annab sellele šampanjale vajalikku kompleksust ja selgroogu, kuid extra-brut stiilist lähtuv madal (5 g/L) jääksuhkru sisaldus tagab joogile värskelt puuviljase ja elava loomuse. Nii leidub aroomi- ja maitsete valikus siin värskeid lilli, pirni, akaatsiat, kui küpsemaid-röstisemaid noote kuivatatud puuviljadest ja leivast. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Mitmekihiline jook annab võimaluse laialdaseks mängimiseks. Suurepärane aperitiiv, et mitte öelda kõrgklass selles elemendis. Ka hästi gastronoomiline ehk toidusõbralik jook kana- ja sealihast roogade kõrvale (mitte tumedas kastmes).

Aperitiiv
Kala
Mereannid

Lisainfo

Pierre Gosset alustas enda poolt kasvatatud viinamarjadest veini tootmist aastal 1584. Vaid väheste veinide osaks sai privileeg olla valitud Prantsuse kuningate pidulauale – üheks neist said ka Gosset veinid Aÿ linna ääremaadelt. Valdavalt Pinot Noir ja Chardonnay sortidest champagne valmistamine sai Gosset keldrites hoo sisse 18. sajandil ning sellest ajast saati on Champagne Gosset visiitkaardiks hoolikalt järgitud veinifilosoofia, veini loomulikku värskust ja pehmust rõhutav stiil ning ajastutruu pakend.

Tootja koduleht: http://www.champagne-gosset.com/

Mine e-poodi