Euroopa juhtiv veinimüüja Hawesko omandas Balmerki emaettevõttes Dunker Group 50% osaluse

Saksamaalt pärit Hawesko Group sõlmis strateegilise partnerlussuhte Balmerki emaettevõttega Dunker Group ja omandas sellega 50 % Dunker Groupi osalusest.

Balmerk Estonia, Balmerk Latvia ja Balmerk Lithuania ainuomanikust Dunker Group on Balti riikide juhtiv alkohoolsete ja mittealkohoolsete jookide turustusettevõte. Hawesko Group on Euroopa juhtiv veinikaubanduskontsern, mille ettevõtted asuvad Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Tšehhi Vabariigis.

Dunker Groupi juhatuse esimees Andres Villomann jääb 50% ulatuses Dunker Groupi ja Balmerki osanikuks ning jätkab Dunker Groupi juhtimist.

Hawesko Group omandas Arvo Kase osaluse ja sai 50% Dunker Groupi osanikuks. Dunker Groupi juhatusega liitus Philipp Reher.

Dunker Groupi osanike vahetumine ei mõjuta ettevõtte äritegevust Balti riikides. Balmerk grupi ettevõtted jätkavad Dunker Groupi juhtimise all ning koostöö klientide ja tarnijatega jääb samaks. Partnerlus Hawesko Groupiga toob Dunker Groupile ja Balmerkile uusi võimalusi, tugevdab positsiooni alkohoolsete ja mittealkohoolsete jookide ärisektoris ning laiendab Dunker Groupi tooteportfelli Baltimaades ja teistel turgudel.