Torres Cordillera Chardonnay 75cl

Torres Cordillera Chardonnay 75cl

Tšiili

Limary Valley

S.V. Miguel Torres S.A.

75cl

8410113006479

14.0% vol

Geograafilise tähisega vein

Valge

Kuiv

Täidlane

7 - 9 °C

6

Iseloomustus

Vein on laagerdunud vähemalt 6 kuud Prantsuse tammest vaatides. 54% veinist on küpsenud 6 kuud Nevers tammes. Värskes ja puuviljases aroomis domineerivad virsiku, ploomi ja greibi aroomid koos röstitud sarapuupähklite alatooniga. Värske ja mineraalne, elegantse happesuse ning rikkaliku puuviljase maitsega. Järelmaitse on meeldiv ja kauakestev. Säilituspotensiaal korralikus veinikeldris 3-5 aastat. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ülim sobivus kaaviariga. Samuti ideaalne kaaslane suitulõhe, forelli, värskete mereandide ning teiste küpsetatud või kastmes kalaroogade juurde.

Kala
Linnuliha
Vürtsikas

Lisainfo

Torrese perekond on viinamarjakasvatusega seotud juba 17. saj. ning lisaks veinivalmistamisele Hispaanias, omandas Don Miguel Torres 1979. aastal Curico’s väikese veinikeldri olles esimene välismaalane investeerimaks Tšiili viinamarjakasvatusparadiisi. Miguel Torres Chile’t võib uhkusega nimetada tõeliseks pioneeriks Tšiilis olles esimene, kes tutvustas uusi veinivalmistamise tehnoloogiaid: võttis kasutusele roostevabast terasest mahutid ja Prantsuse tammevaadid. Lisaks on ta andnud suure panuse Tšiili veinide populaarsuse ja müügimahtude kasvule.

Tootja koduleht: http://migueltorres.cl


Auhinnad

James Suckling, 91 points - Vintage 2018

Mine e-poodi