Torres Cordillera Carignan 75cl

Torres Cordillera Carignan 75cl

Tšiili

Maule Valley

S.V. Miguel Torres S.A.

75cl

8410113006486

14.0% vol

Geograafilise tähisega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

16 - 18 °C

6

Iseloomustus

Vein on küpsenud 11 kuud Prantsuse tammes (30% uues ning 70% teise aasta tammevaadis). Veinil on servadest violetse ning mahagoni helgiga intensiivne tume rubiinpunane värvus. Soe ja tihke aroom meenutab vürtside ning metsa lõhna. Veini elegantses maitses on tuntav siidine tanniin ning puuviljased noodid (mustika ja mustsõstra moos). Taustal külluslikud taimsed ja vürtsi nüansid nagu nelk, tubakas ja pipar. Vaadis küpsemine lisab veinile vanilli ja suitsu varjundeid. Veinil on tugev ja püsiv järelmaitse. Säilituspotensiaal korralikus veinikeldris on 7-9 aastat. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib ideaalselt pasteedi, lihaga valmistatud riisiroogade, küpsetatud ning hautatud veiseliha, pardi- ja lambaliha, köögiviljahautiste, vormiroogade ning külmade lihalõikudega.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Torrese perekond on viinamarjakasvatusega seotud juba 17. saj. ning lisaks veinivalmistamisele Hispaanias, omandas Don Miguel Torres 1979. aastal Curico’s väikese veinikeldri olles esimene välismaalane investeerimaks Tšiili viinamarjakasvatusparadiisi. Miguel Torres Chile’t võib uhkusega nimetada tõeliseks pioneeriks Tšiilis olles esimene, kes tutvustas uusi veinivalmistamise tehnoloogiaid: võttis kasutusele roostevabast terasest mahutid ja Prantsuse tammevaadid. Lisaks on ta andnud suure panuse Tšiili veinide populaarsuse ja müügimahtude kasvule.

Tootja koduleht: http://migueltorres.cl


Auhinnad

International Wine Challenge 2013, Gold Medal - Vinatge 2008

James Suckling, 92 points - Vintage 2017

Mine e-poodi