Teliani Valley Sparkling Rose Medium Dry 75cl

Teliani Valley Sparkling Rose Medium Dry 75cl

Gruusia

Kakheti

Teliani Valley JSC

75cl

4860065014598

11.5% vol

Geograafilise tähisega vahuvein

Roosa

Poolkuiv

Kerge

,

7 - 9 °C

6

Iseloomustus

See elegantne poolkuiv rose vahuvein on valmistatud Gruusias kasvatatud Saperavi sordist, millele on lisatatud ka Pinot Noir viinamarju.
Aroomis ja maitses tuntavad hõrgud puuviljamaitsed on delikaatselt kokku põimunud metsamarjade nootidega. Veinil on pehme ent karge lõppmaitse. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ideaalne vein iseseisvalt nautimiseks ning erinevate kergete suupistete kõrvale nagu näiteks oliivid ja Prantsuse juustud.

Mereannid

Lisainfo

1997. aastal asutatud Teliani Valley veinimaja on traditsioonilise Gruusia veinitootmise järeltulija. See rajati Tsinandali piirkonnas kuulsaid Teliani Valley margiveine valmistava tehase asemele, mis pudeldas oma esimese veini 1893. aastal. Tänu pinnase ja mikrokliima eripäradele on Tsinandali piirkond alati olnud Gruusia veinikultuuri südameks. Aastatepikkune pühendumus ja järjepidev areng on tõstnud Teliani Valley veinid enimmüüdud veinideks nende kodumaal Gruusias – ligi 40% kogu veiniturust. Veinimaja toodangu kõrge kvaliteedi eest räägivad ka veinidele omistatud auhinnad erinevatelt rahvusvahelistelt veinikonkurssidelt.

Tootja koduleht: http://www.telianivalley.com/en


Auhinnad

Mundus Vini 2022 – Best Producer Georgia

Mine e-poodi