Stony Ocean Sauvignon Blanc 75cl

Stony Ocean Sauvignon Blanc 75cl

Uus-Meremaa

East Coast

Off-Piste Wines

75cl

4740158007464

13.0% vol

Vein

Valge

Kuiv

Kerge

8 °C

6

Iseloomustus

Stony Ocean Sauvignon Blanc on kahvatu õlekõrrekollase värvusega, värske ja hea happesusega valge vein. Isuäratavas aroomis ja maitses domineerivad küpsed karusmarjad, värskust ja kargust lisavad tsitruselised.
Vein tuleb Uus-Meremaa idarannikult, kus saare keskosas paiknevad kõrged mäed kaitsevad viinamarjaistandusi tugevate läänetuulte eest ja piirkond on päikesele avatud ning piisavalt kuiv. Kliima on valdavalt mereline ja ümbritsevast merest tulenevalt on suved jahedad ja talved pehmed. Merelisest kliimast tulenevalt varieeruvad temperatuurid igal aastaajal ja viinamarjaistandused kogevad sageli külmasid öötemperatuure isegi kuumadel suvekuudel. Külmadest öötemperatuuridest tingituna on Uus-Meremaa viinamarjad peaaegu alati kõrge happesisaldusega.Uus-Meremaa puhul on tegu kauge saareriigiga Vaikses ookeanis, mis jääb 36° ja 45° laiuskraadi vahele, millest tulenevalt on tegu kõige lõunapoolsema veini tootva riigiga. 1970-ndatest aastatest on Uus-Meremaa tõusnud maailmas tuntud ja tunnustatud veiniriigiks, kust tulevad paljude tunnustatud veinikriitikute sõnul maailma parimad veinid Sauvignon Blanc’ist. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Täiuslik grillitud kana või mis tahes kala või mereandidega. Sobib hästi ka aperitiivina.

Kala
Mereannid
Salatid, taimetoidud
Suupisted
Värsked juustud

Lisainfo

Off-Piste Wines on tänapäevane ja dünaamiline Briti omanduses olev veinimaja, mis toodab veine kogu maailmas (sealhulgas Austraalias, Uus-Meremaal, Itaalias, Hispaanias). Nende eesmärk on pakkuda parimat hinna ja kvaliteedi suhet, mida eri maailma piirkonnad pakuvad. Off-Piste Wines ei oma ise veinimõisaid, vaid toodab veini koostöös usaldusväärsete lepinguliste veinimajade ja nende veinimeistrite meeskonnaga, mida juhib Master of Wine (MV) Clem Yates.


Auhinnad

ESA Aasta vein 2023 - Pronksmedal - 2021 aastakäik

Mine e-poodi