Solaia Toscana IGT 75cl

Solaia Toscana IGT 75cl

Itaalia

Toscana

Marchesi Antinori S.r.l.

75cl

14.5% vol

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

16 - 18 °C

3

Iseloomustus

Valdavalt Cabernet-põhine vein ei kvalifitseeru Chianti Classico apelatsiooni reeglitele vastavaks, mistõttu kannab lihtsamat IGT tiitlit. Vein on üks kuulsamatest supertoskaanadest, mis kannatab võrdlust Bordeaux Grand Cru analoogidega. Aroomis ja maitses on rikkalikult marjasust ja samas jõulisust, erinevad maitsenüansid avanevad kiht-kihilt, kuid vein vajab küpsemiseks aega. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Parimast lihast valmistatud road, nooblid juustud, kuid vein väärib tähelepanu ning sobib nautimiseks ka täielikus üksinduses.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/


Auhinnad

Wine Advocate 100 points - vintage 2015

James Suckling 100 points - vintage 2015 James Suckling 97 points - vintage 2017

Mine e-poodi