Old Gruzia Alaverdi Red 75cl

Old Gruzia Alaverdi Red 75cl

Gruusia

Kakheti

Teliani Valley JSC

75cl

4860065012730

12.5% vol

Vein

Punane

Poolkuiv

Kerge

12 - 15 °C

6

Iseloomustus

Alazani orus valmivatest Saperavi viinamarjadest valmistatud vein. Viinamarjad saavad saagikoristuseks küpseks oktoobri alguses. Kauni punase värvusega veini aroom on tulvil delikaatse kirsi ning mooruspuu viljadest tulenevat magusust. Poolkuiva veini maitse on pehme ja meeldivalt puuviljane. Tänu madalal happesusele on vein kergesti joodav. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Suurepärane seltskonnajook niisama nautimiseks aga ka ideaalne kaaslane kuivatatud puuviljade, pähklite ja teiste dessertide juurde.

Grill
Linnuliha
Sealiha

Lisainfo

1997. aastal asutatud Teliani Valley veinimaja on traditsioonilise Gruusia veinitootmise järeltulija. See rajati Tsinandali piirkonnas kuulsaid Teliani Valley margiveine valmistava tehase asemele, mis pudeldas oma esimese veini 1893. aastal. Tänu pinnase ja mikrokliima eripäradele on Tsinandali piirkond alati olnud Gruusia veinikultuuri südameks. Aastatepikkune pühendumus ja järjepidev areng on tõstnud Teliani Valley veinid enimmüüdud veinideks nende kodumaal Gruusias – ligi 40% kogu veiniturust. Veinimaja toodangu kõrge kvaliteedi eest räägivad ka veinidele omistatud auhinnad erinevatelt rahvusvahelistelt veinikonkurssidelt.

Tootja koduleht: http://www.telianivalley.com/en

Mine e-poodi