Merum Priorati Desti Priorat 75cl

Merum Priorati Desti Priorat 75cl

Hispaania

Priorat

Merum Priorati SL

75cl

8437007020144

15.5% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

, ,

15 - 17 °C

6

Iseloomustus

Värvilt tume-kirsipunane. Aroom on kompleksne, tunda on punaste marjade (eriti vaarika ja punase sõstra) noote, samuti vürtse ja taustal cassist (mustsõstra likööri). Maitses on balsamico segunenud granaatõunaga. Desti tekstuur on elegantne, siidine ning hästi balansseeritud. Pikka ja püsivat järelmaitset raamivad magusad ümarad tanniinid. Vein on laagerdunud 18 kuud keskmiselt röstitud uutes ja teises kasutuses olevates tammevaatides. See järel segatakse erinevad sordid kokku ning toimub pudeldamine. Pudelites lastakse veinil veel rahulikult areneda enne, kui saadetakse veinitehasest müüki. DESTI muutub aja jooksul veelgi kompleksemaks ning pakub arengupotentsiaali kuni kümme aastat. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib ideaalselt nii kergemate roogadega nagu coca de trempó (Mallorca köögiviljadest leib) langustiinidega; sütel küpsetatud kammeljas ja muud kalad; kartuligratääniga; vinnutatud singiga. Samuti sobib suurepäraselt ka grillitud punase liha juurde, mis on maitsestatud tugevamate aromaatsete ürtidega.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

Merum Priorati on osa Pere Ventura Family Wine Estate´st (PVFWE). PVFWE alustas Prioratis veinide valmistamisega 2013. aastal. Merum Priorati veinimõis asub Kataloonias, DOQ Prioratis, Vila de Porrera alampiirkonnas, mis on piirkonna üks jahedaimaid alasid. Porreras on veini valmistamise tingimused erakordsed. Kõik veinid valmistatakse marjadest, mis kasvavad vaid oma viinamarjaistandustes, mille kogupindala on 123 hektarit. Takistuste ületamine, maa eest hoolitsemine ja täiuslikkusele püüdlemine on need, tänu millele valmivad Merum Priorati kõrgeima kvaliteediga veinid.

Tootja koduleht: http://merumpriorati.com/


Auhinnad

Wine Spectator TOP100: 4 koht - 95 punkti (2018 aastakäik)

Mine e-poodi