Marimar Estate La Masia Pinot Noir 75cl

Marimar Estate La Masia Pinot Noir 75cl

Ameerika Ühendriigid

California

Marimar Estate Vineyards and Winery

75cl

8410113003287

14.0% vol

Geograafilise tähisega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

14 - 16 °C

6

Iseloomustus

La Masia tähendab katalaani keeles talumaja. Mariamari veinimõis Californias on samuti disainitud sarnanema klassikalise Kataloonia talumajaga. Don Migueli veiniistandus on saanud nime perekonna hilise patriarhi järgi. Veiniistandus asub Green Valleys – Russian River Valley kõige jahedamas piirkonnas, vaid kümne miili kaugusel Vaiksest Ookeanist. Viinamarjad korjatakse ja sorteeritakse käsitsi. Veini fermenteeritakse väikestes roostevabast terasest tankides. Laagerdamine toimub prantsuse tippklassi tammevaatides, millest 32% on uued vaadid. Veinil on musta kirsi ja vaarika sügav aroom, mida täiendavad nelgi ja apelsinikoore noodid. Maitse on sametine, kauakestev ja elegantne.Arenemispotentsiaali 10 – 15 aastat. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib suurepäraselt lõhe või muu rasvase kala, röstitud kana või pastatoitudega, pardi ja teiste uluklindude, pajaroogade ja hautistega (nagu näiteks Burgundia pada).

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Torrese perekond alustas viinamarjakasvatusega juba 17. sajandil iidses Kataloonia linnakeses Vilafranca del Penedesis. See on tänaseni pereäri. Torres on veinivalmistamise ja arendustöö esirinnas ka Tšiilis, samuti valmistatakse veine Californias. 1960-ndate lõpust alates hakkas Marimar koos isa Don Miguel Torresega kaasas käima Californias, et tutvustada seal Torrese veine. 1975. aastal kolis Marimar Ameerikasse ning 11 aastat hiljem istutas esimesed Chardonnay viinapuud. Sealt sai alguse Marimar Estate Winery ajalugu.

Tootja koduleht: https://www.marimarestate.com/


Auhinnad

Decanter World Wine Awards 2021 - Gold Medal (2017 vintage)

Mine e-poodi