J.P.Chenet Merlot 300cl BIB

J.P.Chenet Merlot 300cl BIB

Prantsusmaa

Languedoc-Roussillon

J.P.Chenet

300cl

3500610031366

14.0% vol

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

16 - 18 °C

4

Iseloomustus

Merlot on Lõuna – Prantsusmaal hästi kohanenud Bordeaux piirkonna üks tuntumaid viinamarjasorte. Tegemist on viinamarjale omaselt väga väljendusrikka kuiva punase veiniga. Aroomis on tunda peamiselt punaseid puuvilju, mustsõstart, kirssi ja vaarikamoosi. Maitses täiendab lopsakat marjasust pehme parkhape, mis kestab sametise naudinguna ka veini järelmaitses. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Tänu Merlot ümarale karakterile sobib see vein suurepäraselt valge liha, grillitud linnuliha ja salatite ning erinevate juustude juurde.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

1984. aastal disainis Joseph Helfrich, kunstnik ja ettevõtja, revolutsioonilise kujuga pudeli. Pudel sai nimeks Josephine. Selle viltune kael ja rõõmsameelne kehakuju nõudsid eksklusiivset pudeli tootmisliini. Esimesed veinid olid Cabernet Sauvignon Vin de Pays d’Oc ja Blanc de Blancs Vin de Pays des Côtes de Gascogne. Sel ajal teati J.P.CHENET veine J.P.CHANEL nimega. Jean-Paul Chanel oli J. Helfrich´i lähedane koostööpartner. 1991. aastal võideti pakendite Oscar jäljendamatu Joséphine pudeli eest (julge ja originaalne disain!). Täna kuuluvad tootesarja lisaks eri mõõtu veinidele ka vahuveinid ja brandy.
J.P. Chenet tooted on saadaval kõikides hästivarustatud kauplustes.

Tootja koduleht: http://www.jpchenet.com/

Mine e-poodi