El Coto Coto de Imaz Gran Reserva 75cl

El Coto Coto de Imaz Gran Reserva 75cl

Hispaania

Rioja

El Coto De Rioja S.A.

75cl

8410537039626

14.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

18 - 20 °C

6

Iseloomustus

Värvuselt pruunikas kirsi toon, mis viitab veini küpsusele. Tamme aroom seguneb küpsete metsamarjadega. Maitsepalett on soliidne ja tasakaalukas – seeder, kuivatatud must ploom, erinevad vürtsid, küpsed metsamarjad. Järelmaitse on pikk ja marjane. Veini säilitamispotensiaal sobilikes hoiutingimustes on 12 aastat. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Klassikaline liharoog, peenelt maitsestatud. Samuti mõõduka vürtsisuse ja teravusega pajaroad, juustuvalik. Et veinis tuleks esile tema parimad omadused, tuleks vein avada vähemalt 1 tund enne tarbimist või dekanteerida.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

El Coto de Rioja veinikelder esindab klassikalise Rioja veinistiili moodsamat suunda. Veinikelder on rajatud aastal 1970 ning tänaseks laiuvad El Coto viinamarjapõllud Rioja kõikides kvaliteedipiirkondades – D.O.Ca. Rioja Alavesa, Rioja Alta ja Rioja Baja. Kuigi domineerivaks viinamarjasordiks on Rioja’s Tempranillo, lisatakse veinile ka Graciano, Garnacha ja Mazuelo (Carinena) marju. Rioja pinnas on üsna mitmekesine, raua- ja lubjakivirikas savi vaheldub erinevate settekivimite ja erosiooni tulemusena tekkinud kihtidega. Kliima on valdavalt mandriline, väheste sademete ja rikkaliku päikesepaistega.

Tootja koduleht: http://www.elcoto.com


Auhinnad

WS 93 points Coto de Imaz Gran Reserva 2005

2005 Wine Spectator 93 points

Best Spanish Winery of 2016

Mine e-poodi