Antinori Tignanello 50. aastapäev

Antinori tähistab Tignanello 50. sünnipäeva.

Innovatsioon, millest on saanud traditsioon! Vein, mis oli oma ajast ees – Tignanello 1971. aastakäiku esitleti esmakordselt 50 aastat tagasi.

Tignanello sünnist sai märkimisväärne enoloogia verstapost, mida on nimetatud kui Itaalia veinide renessanssiks. Konventsioone vaidlustades sai Tignanellost ikoon, mis andis hoo sisse kuulsatele “Super Toscana” veinidele.

See vein valmistati esmakordselt 1971. aastal Chianti iidses viinamarjaistanduses nimega Tignanello, kus kasvas sel hetkel 76 682 viinapuud. Viinapuud kasvavad Alberese (savi ja lubjakivi) ja Galestro (mergel ja lubjakivi) mäenõlvade rikkas pinnases 390 meetri kõrgusel merepinnast. Tignanello oli esimene barriques laagerdunud Sangiovese, esimene kaasaegne punane vein, mis segati Itaalias ebatraditsiooniliste viinamarjasortidega (Cabernet) ja üks esimesi Chianti Classico punaseid veine, milles ei kasutatud valgeid viinamarju. Tignanello on verstapost, vein, mis esindab täielikult Antinori perekonna motot “Te Duce Proficio” vaimu, mis tähendab “Teie juhiseid järgides ma õitsen”. Vein on valmistatud Sangiovese ja Cabernet hoolikalt valitud marjadest, mis on kasvanud Tenuta Tignanellos, Chianti Classico südames, 57 hektari suurusel alal, kus päikesevalgus on edela pool.